Jag har lagt till en ny sida i sidhuvudet som ni kan se. Karl Axel Pehrson till salu, står det. Jag säljer nio litografier av konstnären som är mest känd för att han skapade Guldbaggen. På Bror Hjorths hus i Uppsala visas en fin utställning med Pehrsons verk. Gå på utställningen, köp litografier av mig.
Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.
…johns antikvariat säljer böcker av bästa sort på torget i Simrishamn och i Fågeltofta gamla skola.
I september är antikvariatet öppet fredag 12-18 och söndag 12-16. Lördagar står jag på torget i Simrishamn, men om vädret är dåligt är det öppet i Fågeltofta istället, 12-16.
Därefter stängt fram till december, förutom månadsskiftet oktober-november. Då är det öppet i Fågeltofta fredagen den 30/10 kl 12-18, söndagen den 1/11 12-16, torghandel lördagen den 31/10, om vädret tillåter, annars öppet i Fågeltofta 12-16.
Adventsöppet lördag-söndag kl 12-16: 28-29 november, 5-6 december, 12-13 december, 19-20 december.
Lämna en kommentar