Första advent närmar sig. Söndagsöppet även hos mig på Bruksgatan 30. Skyltsöndagen har genom åren varit ganska dålig för mig. Om det inte varit mindre katastrofer som ett år när en bokhyllesektion vek sig och skapade en bokpool på lördagkvällen eller ett annat år när det var snökaos och skyltsöndagen i stort sett ställdes in i hela stan, så har försäljningen inte varit särskilt bra. Ändring på söndag? Vi får se. Jag har öppet 13-16.
Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.
…johns antikvariat säljer böcker av bästa sort på torget i Simrishamn och i Fågeltofta gamla skola.
I september är antikvariatet öppet fredag 12-18 och söndag 12-16. Lördagar står jag på torget i Simrishamn, men om vädret är dåligt är det öppet i Fågeltofta istället, 12-16.
Därefter stängt fram till december, förutom månadsskiftet oktober-november. Då är det öppet i Fågeltofta fredagen den 30/10 kl 12-18, söndagen den 1/11 12-16, torghandel lördagen den 31/10, om vädret tillåter, annars öppet i Fågeltofta 12-16.
Adventsöppet lördag-söndag kl 12-16: 28-29 november, 5-6 december, 12-13 december, 19-20 december.
Lämna en kommentar